İşe Alımda infografik Kullanımı: Etkili Bir Strateji

İşe alım sürecinde infografiklerin kullanımı, adayları etkilemek ve onlara şirket hakkında daha fazla bilgi vermek için etkili bir yöntemdir. İnfografikler, bilgi ve grafiklerin birleşiminden oluşur ve metin ile görselleri bir araya getirerek bilgiyi sadece bir bakışta anlaşılabilir bir şekilde sunar. İşte işe alımda infografiklerin etkili bir şekilde nasıl kullanılabileceği konusunda bazı öneriler:

İşe alımda Infografik Kullanımı
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn
İşe alımda Infografik Kullanımı

Markanızı Dahil Edin

İnfografiklerinize markanızın estetik özelliklerini ekleyin. Bu, markanızın fontlarını, renklerini, logosunu ve ikon veya resim stilini içerebilir. Ayrıca, işveren markanızı geliştirecek pazarlama infografikleri oluşturabilirsiniz. Örneğin, şirketinizin çekirdek değerlerini, çalışan avantajlarını ve profesyonel gelişim fırsatlarını görsellerle birlikte paylaşabilirsiniz.

Görselleştirmeye Odaklanın

En etkileyici infografikler, hikayeyi anlatmak için metne değil, ikonlara ve görsel araçlara (grafikler, haritalar, zaman çizelgeleri, yol haritaları vb.) dayanır. İnfografiklerinizi, web sitenizin içeriğine ve iş ilanlarınıza ek bağlam sağlamak için kullanabilirsiniz.

Net Bir Konuyu Kapsayın

En iyi infografikler, belirli bir konuyu kapsar ve temiz, sade bir şekilde sunulur. Örneğin, tüm roller için standart bir işe alım süreciniz varsa, adayların bir sonraki adımları anlamalarına yardımcı olacak bir infografik oluşturabilirsiniz.

İçeriğinizi Çeşitlendirin

Paylaşmak istediğiniz bilgilere göre özelleştirebileceğiniz çeşitli infografik şablonları oluşturun. Şirket tarihi zaman çizelgesi, organizasyon şeması veya ürün veya hizmetler listesi gibi infografikler oluşturabilirsiniz.

Paylaşılabilir Yapın

Pazarlama infografiklerinizi, çeşitli sosyal medya platformları için optimal boyutlarda özelleştirin. İnfografiklerinizi, web sitenizde ve blog gönderilerinizde bulunma olasılığını artırmak için arama motoru optimizasyonu en iyi uygulamalarını takip edin.

}

29 May 2023

l

Ekrem Duman

Finans

Banka Hesabı

Kredi

POS

ÖKC

Çek

Teminat

+

Muhasebe

SMMM

YMM

Denetim

Vergi

Bütçe

Raporlama

+

Hukuk

Sözleşmeler

KVKK

İcra

İflas

Arabuluculuk

Dava

+

İK

İşe alım

Performans

Bordrolama

Yetenek

Sadakat

Ücret

+

Bilişim

ERP

Ofis yazılımları

Sunucu

Laptop

E-fatura

E-imza

+

Satış

Satınalma

Kalite

Müşteri

İdari İşler

Güvenlik

Devlet

Bilişim

İk

Muhasebe

Hukuk

Kalite

Finans

Pazarlama

Satınalma

Arge

Kurumsal

Girişimcilik

Devlet

İşimi Kurmak İstiyorum

Kendi işinizi kurmak istediğinizde size lazım olacak bilgilerin bir araya getirildiği bölümümüzdür. Karmaşıklığa son, düzenli ve adım adım işlem adımlarını başarıp şirketinize kavuşucaksınız.

İşimi Büyütmek İstiyorum

İşinizi kurdunuz ve bir sonraki hamleye geçip büyümek istiyorsunuz. Size birçok kategoride ipuçları ve işlem adımları ile yol göstererek işinizi büyütmenizi sağlayalım.

Pin It on Pinterest

Share This