Facebook işletme hesabı açma

Günümüzde sosyalleşme artık hayatımızda dijital ekranlar üzerinden gerçekleşen bir durum. Facebook da bu sosyal alanda etkinliği en yüksek mecralardan biri. Kişiler üzerinden başlayan Facebook’un sosyalleşme yolculuğu firmaların katılması ile ticari bir boyut kazandı. Birçok firma sosyal medya hesapları aracılığı ile yüksek montanlı satışlara ulaşıyor. Facebook sayfalar da markanazın işletme hesabı olarak iletişime geçeceği iyi bir kanal olarak dijital dünyada yer alıyor.

Facebook İşletme hesabı nedir?

Facebook işletme Sayfanız; işletmelerin, markaların, ünlü kişilerin, ortak hedeflerin ve kuruluşların hedef kitlelerine erişmesini sağlayan ücretsiz bir yoldur. Facebook profilleri gizli olabilirken, Sayfalar herkese açıktır. Google, Sayfanızı arama sonuçlarına dahil ederek insanların sizi bulmasını kolaylaştırabilir.

Sayfanızı Facebook’ta ve sitede ve mobil cihazınızda Facebook Business Suite ve İçerik Stüdyosu gibi platformlarda yönetebilirsiniz.

Sayfaların Avantajları

 • Ücretsiz ve basit: Sayfalar ücretsizdir. Sayfa oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürer ve Sayfanın yönetilmesi için çeşitli özellikler sunar.
 • Çok yönlü: Sayfanızda, işletme modelinize bağlı olarak belirli hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilecek pek çok ücretsiz araç bulunur.
 • Müşterilerle bağlantı kurabilirsiniz: Milyarlarca insan, işletmelerle iletişim kurmak için Facebook’u kullanıyor. Mevcut ve yeni müşterilerinizde sadakat oluşturmak için Sayfanızı kullanın.
 • Sayfanızla reklam yayınlayabilirsiniz: Reklamlar markanızı ve hedef kitlenizi büyütmenize yardımcı olabilir. Facebook’ta reklam vermek için bir Sayfaya ihtiyacınız vardır. Reklamlar oluşturmak, bütçenizi ayarlamak ve stratejinizi planlamak için Facebook’un reklam verme araçlarını kullanabilirsiniz.

Sayfaların başlıca özellikleri

 • İşletme Bilgileri: Sayfalar adresiniz, telefon numaranız, çalışma saatleriniz, kategorileriniz ve benzersiz kullanıcı adınız gibi işletmenizle ilgili bilgileri gösterir.
 • Paylaşımda Bulunma: Sayfanızda bilgi paylaşmanın en hızlı yolu bir gönderi oluşturmaktır. İnsanları belirli eylemlerde bulunmaya teşvik etmek için bir eylem çağrısı düğmesi ekleyebilirsiniz. Yayın planınızı yönetmek için yayınlama araçlarımızı kullanın.
 • Mesajlaşma: Sayfanızda; Facebook, Instagram ve Messenger’daki insanlarla iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir Gelen Kutusu yer alır. Mesajlarınızı organize etmeye ve yanıtları otomatik hale getirmeye yönelik araçları da kullanabilirsiniz.
 • Araçlar: Müşterilerle bağlantı kurmak ve işletmenizi büyütmek için ücretsiz Sayfa araçlarımızı kullanabilirsiniz. Etkinlikler ve Randevular gibi araçlar müşteri kitlenizi büyütmenize, İş İlanları ise nitelikli adaylar bulmanıza yardımcı olabilir.
 • İstatistikler: İstatistikler teklif ettiğiniz şeyleri önemseyen müşteriler bulmanıza yardımcı olabilir. İnsanların Sayfanızda gerçekleştirdiği (gönderileri beğenme, yorum yapma veya paylaşma gibi) eylemleri anlayabilirsiniz. Sektörünüz ve hedef kitleniz hakkında bilgi almak için rakiplerinizin Sayfalarına ilişkin istatistikleri de görebilirsiniz.

Sayfa Oluşturma

Facebook ana sayfada soldaki menude yer alan sayfalar kısmından sayfalarınızı yönetebilirsiniz. Aşağıdaki galeride adımları görebilirsiniz.

 • Menüden sayfaları seçin
 • Yeni sayfa oluştur butonuna basın
 • Sayfanızı düzenleyin

Sayfalar, Facebook’ta bir varlık oluşturmak için kullanabileceğiniz pek çok yoldan biridir. Bir Sayfa yerine bir grup ya da profil oluşturduysanız, aralarındaki fark ve bunları nasıl kullanacağınız hakkında bilgi alın. Bir Sayfa oluşturmak için kişisel bir profilinizin olması gerektiğini ancak bunların ayrı şeyler olduğunu unutmayın.

Kaynak: http://www.facebook.com

}

13 Haz 2021

l

Ekrem Duman

Finans

Banka Hesabı

Kredi

POS

ÖKC

Çek

Teminat

+

Muhasebe

SMMM

YMM

Denetim

Vergi

Bütçe

Raporlama

+

Hukuk

Sözleşmeler

KVKK

İcra

İflas

Arabuluculuk

Dava

+

İK

İşe alım

Performans

Bordrolama

Yetenek

Sadakat

Ücret

+

Bilişim

ERP

Ofis yazılımları

Sunucu

Laptop

E-fatura

E-imza

+

Satış

Satınalma

Kalite

Müşteri

İdari İşler

Güvenlik

Devlet

Bilişim

İk

Muhasebe

Finans

Güvenlik

Hukuk

İdari İşler

Kalite

Müşteri Yönetimi

Pazarlama

Satış

Satınalma

Kurumsal

Arge

Girişimcilik

Devlet

Bankacılık

Sigorta
Finansal Kiralama
Faktöring
Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıkları
Girişim Sermayesi Ortaklıkları
Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları
Aracı Kurumlar
Elektrik
Gaz
Akaryakıt
Su
Gıda
Yemek
İçecek
Tarım
Tekstil
Kimya
Taşıt
Metal
Yazılım
Eğitim
Sanat
Yayıncılık
Eğlence
Turizim
Sosyal Hizmet
Sağlık
Spor
İletişim
Ulaşım
Depolama
Gümrük
Reklamcılık
Hukuk
Muhasebe
Denetim
Danışmanlık
İstihdam
Bakım-Destek
Güvenlik
İnşaat
Mobilya
Elektronik
E-Ticaret
Toptan Ticaret
Perakende Ticaret
Kırtasiye

İşimi Kurmak İstiyorum

Kendi işinizi kurmak istediğinizde size lazım olacak bilgilerin bir araya getirildiği bölümümüzdür. Karmaşıklığa son, düzenli ve adım adım işlem adımlarını başarıp şirketinize kavuşucaksınız.

İşimi Büyütmek İstiyorum

İşinizi kurdunuz ve bir sonraki hamleye geçip büyümek istiyorsunuz. Size birçok kategoride ipuçları ve işlem adımları ile yol göstererek işinizi büyütmenizi sağlayalım.