Dijital TV platformları rehberi-2020 için fiyatlarla yazımızda aşağıda adı geçen servisleri inceleyeceğiz, Keyifli okumalar.

İçindekiler

 • Netflix
 • Beinconnect
 • Dsmart GO
 • KablowebTV
 • Blutv
 • Tivibu GO
 • TV+
 • Vodafone TV

 

 • Puhutv
 • Filmboxlive
 • Foxplay
 • Acunn.com
 • Youtube Premium
 • Disney+
 • Apple TV+
 • Amazon Prime Video

Netflix

DVD kiralama hizmeti ile ticari hayatına 1997 yılında başlayan Netflix, kuruluşundan 10 yıl sonra 2007 yılında dijital yayıncılığa adım atmıştır. DVD ve dijital yayıncılıkta hızlı bir büyüme süreci yaşarken hizmetlerini dijitalin kaçınılmaz ezici üstünlüğü ile tamamen dijital yayına çevirmiştir. Kendi yapımları ile ilk önce Amerikada sonrasında yakın coğrafya en son dünyanın 190 ülkesinde hizmet verir hale gelmiştir. Dünyanın en büyük dijital yayın platformudur.

Kendi yapımları ile artık Oscar adaylıklarında yarışlara dahil olurken, yerelleşmeye çok önem veren bir yapıdadır. Hem dublaj hem altyazı seçenekleri ile yerelleşirken, ilgili ülkelerde medya satın alması ve yerel film yapımcıları ile özgün film ve seriler yapmaktadır. Ülkemizde de son dönemde Hakan muhafız, Attiye, Rise of Ottoman (Osmanlı’nın Yükselişi) gibi yapımlarla ülkemizde 1,5 milyon aboneye hizmet verir hale gelmiştir. Sosyal medya, outdoor reklam, outdoor etkinlikler gibi kanallarla müşterinin karşısında sürekli bir sıcak temas sağlamaktadır.

Dünya çapında ses getiren ve abone sayısına önemli katkılar yapan seriler de geliştirmiştir. Stranger Things, Dark, Marco Polo, Narcos diye liste uzar. Anime severler de unutulmamış. Platformun ayrı güzellikleri de tüm dünyadan yapımları size dublaj ve altyazı seçenekleri ile karşınıza getirmesi ve ilgili serileri tüm bölümler halinde yayınlamaları. Her ülkede orjinal içerik üretme çabalarının sonucu karşınıza çok farklı kültürlerden orjinal içerikler çıkarabilmekte. Birçok dünya devi film stüdyosu ile anlaşması bulunmakta, Disney, Fox, Universal Studios, Marvel Nickelodeon, Cartoon Network …

Yayınlanan içerikleri indirme seçeneği sunduğu için mobil veri kullanmadan rahatlıkla toplu ulaşımda telefondan veya internet olmayan uzun bir tatil olacaksa bilgisayardan indirdiğiniz içerikleri izleme şansına sahipsiniz.

Ödeme planları da aşağıdaki gibi:

4k yayın ve 4 ekrana kadar paylaşım 41,99 TL, HD yayın ve 2 ekran paylaşımı 29,99 TL, Standart çözünürlük bir ekran 17,99 TL.

Netflix ödeme planı

Bu adresten üyelik ekranına gidebilirsiniz https://www.netflix.com/tr-en/

Beinconnect

Digitürk’ün dijital tv platformu olan beinconnect hem evlerdeki kendi uydu kutuları üzerinden bağlantı vererek hem de PC, Tablet ve telefondan ve akıllı TVlerden(hepsi değil) erişim sağlayarak platforma ulaşım sağlıyor. Yakın zamanda android TVleri de yayın verdikleri gruba eklediler. Bein media grubu tarafından 2016 yılında satın alınmıştır. Bein media tüm dünyada en büyük spor içerikleri dağıtıcısı konumunda yer almaktadır. Katar menşeili bir firmadır.

Digitürk yayın portföyü bakımından Türkiye’deki en büyük spor yayıncısı; TFF 1. Lig’in tüm karşılaşmaları, İngiltere Premier Ligi, Serie A, Ligue 1, Euroleague, NBA, ATP Masters 1000, WTA, Formula 1 yayın hakları elinde bulunuyor. (Geçtiğimiz ağustos 2020 döneminde Saran grubu kanallarını kaybetti, spor anlamında bir kayıp mevcut. Önümüzdeki zaman içerisinde kanallar gelecek mi göreceğiz. Bu durumdan etkilenen içerikler İngiltere Premier lig, NBA TV, Formula 1.)

Sinema ve dizi alınında Amerikan film ve dizi sektörünün en büyük yapımcıları ile anlaşmaları bulunuyor;

Sinema sektöründen Universal Pictures, Walt Disney Pictures, Warner Bros Pictures, Paramount Pictures, LionsGate Pictures, Tim Entertainment, Mars Entertainment, Chantier Film, Tanweer Film, Sony Pictures, Pinema gibi yapımcıların çoğunluğu ile yapılan anlaşmalar sonucu ilk gösterim haklarını elinde tutuyor. Sinemadan sonra ilk defa Digitürk ve Beinconnect platformlarında bu yayınlar vizyona giriyor.

Dizi sektöründe HBO, Syfy, Universal, CBS, DC Entertaintment gibi firmalarla anlaşmaları bulunuyor, Amerika ile aynı anda gösterim yapılan diziler oluyor. Son dönemde adından söz ettiren Chernobyl, His Dark Materials, Game of Thrones gibi dizilere ev sahipliği yapıyor. Türk yapımı dizilerde her dizinin yayın hakkı elinde yok ama tüm yerel kanallardaki popüler dizileri listeliyor ve kayıt emri vererek takip etmek istediğiniz dizilerin bölümlerini istediğiniz zaman internet üzerinden izleyebiliyorsunuz.

Canlı yayınları da izleyebildiğiniz platformda birçok paket seçeneği mevcut.

https://www.beinconnect.com.tr/hosgeldiniz

Güncel paket fiyatları aşağıdaki gibi;

eğlence paketi
spor paketleri
spor ekstra paketleri

Dsmart GO

Dsmart uydu platformunun internet dijital tv platformudur. Dsmart uydu aboneliklerinde ilgili abonelik paketine karşılık gelen içerikleri ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Demirören medya grubuna ait olan platforma üyelik için paket fiyatları aşağıdaki gibidir:

Hoş Geldin paketine üye olarak popüler TV kanallarını ve seç-izle TV programlarını izleyebilirsiniz.

 • Hoş Geldin paketi aylık tüm vergiler dahil 9,9 TL’dir.

Film Dizi paketine üye olarak Hoş Geldin paketindeki TV kanal ve seç-izle programlarına ek olarak D-Smart GO’ya özel film ve dizi TV kanallarını ve seç-izle programlarını izleyebilirsiniz.

 • Film Dizi paketi aylık tüm vergiler dahil 19,9 TL’dir.

Mega pakete üye olarak Film Dizi paketindeki kanal ve seç-izle programlarına ek olarak D-Smart GO’ya özel spor TV kanallarını ve seç-izle programlarını izleyebilirsiniz.

 • Mega paket aylık tüm vergiler dahil 29,9 TL’dir.

https://www.dsmartgo.com.tr/anasayfa

KablowebTV

Türksat kablo TV abonelerine sunulan ücretsiz internet içerik platformudur. Tv paketine göre gösterilen içerik paketi farklılık göstermektedir.

Giriş paketi (22,99 TL, Temel paket (24,99TL), Üst paket (39,99 TL), Vizioon sinema paketi (16,99 TL), Altın sinema paketi (26,99 TL), Filmboxlive (6,99 TL), beinsports (119 TL), premium spor (35,99 TL), natgeo+(10,99 TL) paketleri bulunmaktadır. Bu kutulu aboneliklere üye olanlar kablowebtv yi ücretsiz izleyebilirler.

https://www.turksatkablo.com.tr/Servisler-KabloWebTV,183

Blutv

Blutv kutulu TV platformlarından bağımsız kendine özgü içerik hazırlatan ve dünyada ses getiren yapımların Türkiye gösterimini yapan bir platformdur. Demirören yayın grubu çatısı altında çalışmaktadır. Ayda 19,99 TL ye izlenebilmektedir. Seç izle seçeneklerinin yanısıra canlı tv kanalları ve kendi iptv kanallarını (blutv komedi ve blutv aksiyon) da servis etmektedir.

https://www.blutv.com/

TV+

Turkcell’in tv platformu olan Turkcell TV+ tamamen internet altyapısı üzerinden müşterilerine hizmet vermektedir. Yayınları Appletv, İOS, android, bilgisayar, TV kutusu ve anlaşmalı TV lerde uygulama olarak sunmaktadır.

Canlı yayınları 24 saate kadar geri sarma ve takip ettiğiniz programlara kayıt emri vererek sonradan izleme şansına sahipsiniz. Mobil için Premium Tv+ paketi 17,99 TL ye mevcut.

Tv+ ı evde kutulu olarak kullananlar mobil servislerini paket türlerine göre içerikleri değişik olarak ücretsiz olarak kullanmakta. Ayrıca mobil hat aboneliklerinde paket türlerine göre mobil servisin paketin içeriğine dahil olduğu ve izlenebilecek datanın da katıldığı tarifeler yer almaktadır. Müşteri çekebilmek için TV servisini iyi bir kart olarak burada Turkcell kendi sistemine entegre etmiş bulunmaktadır. Yeni olarak TV+ ready Android TV özellikli TV dongle ı piyasaya sürdüler. 49,90 a 24 ay taksitli bir şekilde içinde Turkcell TV+ a premium kanallara sahip bir Android TV elde etmiş oluyorsunuz.

https://tvplus.com.tr/plans

Tivibu GO

Türk telekom da kendi TV servislerine sahip olan operatörlerden biridir. Turkcell’den farklı olarak Türk Telekom tv servislerini uydu üzerinden kutulu abonelik şeklinde müşterilerine sunabilmektedir. Tivibu Ev ve Tivibu GO şeklinde ikiye ayrılmaktadır servisler. Kutulu ev abonelikleri Tivibu Ev üzerinden, internet abonelikleri Tivibu GO paketleri ile servis edilmektedir.

Tivibu GO paketleri; Aile paketi 6,90 TL, Sinema paketi 9,90 TL, Süper paket 12,90 TL olarak fiyatlanmakta. Türk telekom hat sahiplerine özel ek olarak Tivibu GO da kullanılmak üzere aile paketine 1 gb, sineme paketine 3 gb, süper pakete 5 gb ek gb hediye edilmekte.

http://www.tivibu.com.tr/paketler?tivibugo=1

Vodafone TV

Vodafone TV internet üzerinden yayın yapan Vodafone operatörüne ait TV servisidir. Canlı kanalların yanı sıra seç izle ile izleyebeleceğiz içerikler mevcut. Diğer operatörler de olduğu gibi dijtal ekosistemini tamamlayıcı bir servis olarak karşımıza çıkıyor. Servis tek başına 9,90 TL ye satılıyor(sınırsız internet dahil bu servis için), red servislerine gelenlere her ay 2gb hediye ve ücretsiz kullanım, yeni aboneliklerde belli bir süre ücretsiz ve 2 gb interneti ile geliyor.

https://tv.vodafone.com.tr/paketler

Puhutv

Doğuş holdingin internet üzerinden yayın yapan dijital tv platformu Puhutv, reklam alarak yayınlarını yapmaktadır. Kullancılardan ücret almayan platform kendi orjinal yapımlarına sahip Şahsiyet, Fi gibi yapımları ile öne çıkıyor. Ağırlıklı olarak Star TV nin dizi arşivleri popüler platformda. En son eklenen yabancı realty programlarla içerik arşivini bir hayli geliştirmiş durumda.

https://puhutv.com/

Filmboxlive

Filmbox uluslararası bir içerik dağıtıcısı firmadır. Filmbox docubox, figtbox, filmbox, tunebox, gametoon, funbox, filmbox arthouse gibi kanallara sahiptir. Filmboxlive bu kanalların ve seç izle seçeneğiyle arşivindeki yabancı dizileri izleme olanağı sunan dijital tv servisidir. Aylık 9,90 TL ye izlenebilmektedir. İlk hafta bedavadır.

Üyelik başlatmak için https://www.filmboxlive.com/tr/paket-ve-fiyatlar

Foxplay

Fox kanalının Türkiye’deki içeriklerinin yayınladığı platformdur. Fox kanalının dizi ve filmleri reklam göstererek tam bölüm izleme olanağı vermektedir. Reklamsız izlemek için 4,99 TL ye üye olabilirsiniz.

https://www.foxplay.com.tr/m/giris

Acunn.com

TV8 ve TV8,5 kanallarının sahibi Acun Ilıcalı’ya ait olan platformda bu kanallara ait içerikler yer almaktadır. Daha çok eğlence programları ağırlıklı bir dijital tv platformdur. O ses Türkiye, Yemekteyiz, Survivor gibi yapımlara ev sahipliği yapmaktadır. Reklam göstererek yayınlardan bir ücret talep etmemektedir. Çok yakında kendi yayın akışı platformunu sunacak, https://exxen.com olarak adresi belirlenmiş durumda, şimdilik kendi yapımları aşağıdaki adreste.

https://www.acunn.com/

Youtube Premium

Youtube Google’ın dijital TV servisi olan video sitesidir. Tüm dünya çapında insalar video yükleyerek kendilerine bir kazanç kapısı açabilmekteler. Birçok youtuber hatırı sayılır bir servete bu sayede erişmektedir. Kullanıcı tabanı çok geniş olan platforma reklam izleyerek devam edebileceğiniz gibi Premium servisine üye olarak reklamlardan kurtulabilirsiniz. Tüm paketlerde bir aylık ücretsiz deneme sürümü mevcuttur. Premium servise abone olunduğunda youtube music abonesi de olmuş oluyorsunuz. Bireysel plan 16,99 TL, öğrenci 9,99 TL, aile paketi 6kişiye kadar paylaşım 25,99 TL dir.

Abone olmak için https://www.youtube.com/premium adresine gidebilirsiniz.

Disney+

Disney’in içerik platformu, ABD de bulunan Hulu servislerini de içine alarak dünya çapında servise başlayan ama henüz ülkemizde aktif hale gelmemiş bir platformdur.

Apple TV+

Apple’ın servis ekosistemine eklemiş olduğu son halkalardan biridir. Netflix’in pastasından dilim kapmak üzere hazırlanan platformda kendi orijinal içerikleri bulunmaktadır. Servis ülkemizde aktif hale gelmemiş bulunmaktadır.

Amazon Prime Video

Amazonun video servisi Amazon servislerinin tamamlayıcı bir parçasıdır. İnternet alışveriş platformuna ayrıcalıklı üyelik sisteminde verilen yan haklardan biri olan video servisi kendi özel içeriklerini üreten bir dev haline gelmiştir. Amazon prime eylül 2020 itibari ile Türkiye’ye çok rekabetçi bir fiyatla servislerini sunmaya başladı. 7,90 TL Amazon prime üyeliği ile amazon.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişleriniz ücretsiz kargo, amazon prime tv üyeliği, prime gaming fırsatları ve prime özel indirimli ürünler bulma imkanına sahip oluyorsunuz.

}

3 Şub 2020

l

Ekrem Duman

Finans

Banka Hesabı

Kredi

POS

ÖKC

Çek

Teminat

+

Muhasebe

SMMM

YMM

Denetim

Vergi

Bütçe

Raporlama

+

Hukuk

Sözleşmeler

KVKK

İcra

İflas

Arabuluculuk

Dava

+

İK

İşe alım

Performans

Bordrolama

Yetenek

Sadakat

Ücret

+

Bilişim

ERP

Ofis yazılımları

Sunucu

Laptop

E-fatura

E-imza

+

Satış

Satınalma

Kalite

Müşteri

İdari İşler

Güvenlik

Devlet

Bilişim

İk

Muhasebe

Finans

Güvenlik

Hukuk

İdari İşler

Kalite

Müşteri Yönetimi

Pazarlama

Satış

Satınalma

Kurumsal

Arge

Girişimcilik

Devlet

Bankacılık

Sigorta
Finansal Kiralama
Faktöring
Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıkları
Girişim Sermayesi Ortaklıkları
Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları
Aracı Kurumlar
Elektrik
Gaz
Akaryakıt
Su
Gıda
Yemek
İçecek
Tarım
Tekstil
Kimya
Taşıt
Metal
Yazılım
Eğitim
Sanat
Yayıncılık
Eğlence
Turizim
Sosyal Hizmet
Sağlık
Spor
İletişim
Ulaşım
Depolama
Gümrük
Reklamcılık
Hukuk
Muhasebe
Denetim
Danışmanlık
İstihdam
Bakım-Destek
Güvenlik
İnşaat
Mobilya
Elektronik
E-Ticaret
Toptan Ticaret
Perakende Ticaret
Kırtasiye

İşimi Kurmak İstiyorum

Kendi işinizi kurmak istediğinizde size lazım olacak bilgilerin bir araya getirildiği bölümümüzdür. Karmaşıklığa son, düzenli ve adım adım işlem adımlarını başarıp şirketinize kavuşucaksınız.

İşimi Büyütmek İstiyorum

İşinizi kurdunuz ve bir sonraki hamleye geçip büyümek istiyorsunuz. Size birçok kategoride ipuçları ve işlem adımları ile yol göstererek işinizi büyütmenizi sağlayalım.